| Lugar de origen: | Porcelana |
|---|---|
| Nombre de la marca: | SAFEGAS |
| Certificación: | ATEX/EMC/IECEX |
| Número de modelo: | Mínimo |
| Cantidad de orden mínima: | 1 |
| Precio: | Negociable |
| Detalles de empaquetado: | Caja de cartón |
| Tiempo de entrega: | 3 días de trabajo |
| Condiciones de pago: | T/T, Unión Occidental |
| Capacidad de la fuente: | 3000 piezas por mes |
| Principio: | Electroquímico | Detectado el gas: | CO |
|---|---|---|---|
| Principio de detección: | Difusión | Rango de medida: | 0-1000ppm |
| Resolución: | 1 ppm | Exactitud: | ≤ ± 2-5%FS |
| Tiempo de respuesta (T90): | 15 ~ 30s | Modo de alarma: | Alarma de sonido, luz y vibración |
| Tipo de alarma: | Alarma baja, alarma alta, stel, twa, batería baja | Modo de fuente de alimentación:: | Batería seca de 3.6V |
| Certificación a prueba de explosión: | Iecex, atex | Clase de protección: | IP66/68 |
| Temperatura de trabajo: | -20 ℃ ~ 55 ℃ | Humedad de trabajo (no condensación): | 0 ~ 95%RH |
| peso: | 125 g (con clip y batería) |
The MiniMeta is a highly reliable and versatile single-gas detector with IECEx, ATEX, and EMC certifications, ensuring compliance with international safety standards for use in explosive atmospheres and electromagnetic environments.
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Detect Gas | Carbon Monoxide (CO) |
| Sensor Type | Electrochemical |
| Sampling Method | Diffusion |
| Measure Range | 0-1000PPM |
| Resolution | 1PPM |
| Precision | ≤± 3% F.S. |
| Response Time | ≤30s(T90) |
| Display | Gas name, concentration unit, measured value, battery level |
| Alarm Mode | Sound, light, vibration alarm with customizable high/low settings |
| Operating Language | Chinese/English |
| Size | 90×60×33mm |
| Weight | 125g |
| Working Temperature | -20ºC to 50ºC |
| Working Humidity | 0-95%RH |
Established in 2010, Shenzhen Yuan Te Technology Co., Limited (Safegas) specializes in the design, production and sales of gas detection equipment and systems for 16 years. We provide complete production lines and solutions for various industries including Oil, Chemical, Medicine, Energy, Environmental Protection, and more.
Portable types: Minimeta, Micmeta, YT-1200H-S, SKY3000, SKY2000, SKY8000
Fixed types: YT-95H, YT-98H, YT-96H, SG100, SG200
Controller panels: YT-1100H, YT-1600H
Our products meet international explosion-proof standards comparable to brands but with competitive pricing.
We proudly serve major international companies including Huawei, Coca-Cola, Samsung, Nestle and more.